Türkçe English Russian Boysis Boysis


Boysis


Yüzey Hazırlama Kataforez Eloksal Toz Boya Yaş Boya Fırınlar Ahşap desenli alüminyum Transfer Sistemleri KOntrol sistemleri Arıtma Sistemleri
Boysis


Boysis

Transfer Sistemleri


Transport sistemleri en basit anlamda parçaların bir noktadan diğerine arzu edilen şartlarda en güvenli ve optimum çözümlerle taşınması işlemidir. Parçaların sayısına, şekline, ağırlığına ve prosese bağlı olarak alternatif çözümler sunulmaktadır.

Monoray sistemler
Küçük, az veya orta ağırlıkta, değişik üretim kapasitelerinde kullanılan monoray konveyörler transfer sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tahrik sistemlerinin değişik kapasite ve sayılarda dizayn edilmesi suretiyle ağırlığa ve konveyör boyuna bağlı olarak en uygun sistemler dizayn edilmektedir. Monoray konveyör sistemler ray ve zincirlerden oluşan bir dizgi şeklinde olup zincirin belirli periyodlarla yağlanması, hız kontrolleri kontrol panosundan otomatik olarak ayarlanabilmektedir.

P+Free sistemler
Büyük, ağır, orta ve yüksek kapasitelerde özellikle tercih edilen sistem ayrıca stoklama amacı ile de yaygın olarak kullanılmaktadır. Sistem çift ray ve zincir sisteminin bir kombinasyonu şeklindedir. Sistemin bir parçası olan troleyler ile aynı sistem içinde değişik hız, stoklama, durma, indirip kaldırma gibi pek çok avantaja sağlanmaktadır. Kontrol panosunda bulunan PLC sayesinde hız, yağlama periyodları gibi tüm ayarlar otomatik olarak kontrol edilebilmektedir.

Kreyn sistemleri
Büyük, hacimli ve düşük kapasiteler için özellikle tercih edilen sistemdir. Parçaların manuel veya otomatik olarak transferi sağlanabilmektedir. Özellikle araç şasesi, kebi, aluminyum profil yüzey hazırlama ve elektroliz tesislerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kreyn kollarının bağımsız olarak hareket ettirilebilmesi suretiyle parça içerisindeki sıvı deşarj edilebilmektedir.