Türkçe English Russian Boysis Boysis


Boysis


Yüzey Hazırlama Kataforez Eloksal Toz Boya Yaş Boya Fırınlar Ahşap desenli alüminyum Transfer Sistemleri KOntrol sistemleri Arıtma Sistemleri
Boysis


Boysis

Ahşap Desenli Alüminyum Tesisleri


Ahşap kaplama sistemleri
Aluminyum profil üzerine ahşap veya mermer görüntüsü elde etmek için aluminyum profillerin öncelikle ön işlemden geçmiş ve uygun toz boya ile kaplanmış olmaları gerekmektedir. Kaplama işlemi, boyalı profillerin bir film ile kaplanarak uygun sıcaklıkta fırınlanması ve film üzerindeki kaplamanın yüksek sıcaklıkta profile transferi ile gerçekleştirilmektedir. Film fiziksel olarak atmosferik basınç ve çevre etkenlerine dirençli olup, ön hazırlık ve fırınlama prosesleri sırasında çevreye zarar vermemektedir. Ayrıca proses esnasında herhangi bir kimyasal atık, atık su veya işlem atığı oluşmamaktadır. Tüm atık malzemeler geri dönüştürülebilmektedir.

Sistemin çalışması
Boyanmış aluminyum profiller manuel veya otomatik olarak filmle kaplandıktan sonra 7, 9, 11 veya 15 profil alacak şekilde tek taraflı veya çift taraflı olarak çalışabilen yükleme istasyonunda taşıyıcı tezgahın üzerine konur. Her bir profil yüksek güçlü vakum pompası sayesinde vakumlanarak profil içindeki hava dışarı atılır. Profiller tümü ile vakumlandıktan sonra profil üzerine sıcaklık hissedici sensörler bağlanır. Merkezi PLC grubuna gönderilen sinyal ile fırına parçalar sevk edilir. Isı kaçışını engellemek üzere dizayn edilen kapı açılır ve profiller fırına girer. Arzu edilen sıcaklığa ulaşan profil/film yine otomatik olarak dışarı çıkaratılır. Profillerin içine basılan basınçlı hava yardımıyla film ve profil birbirinden ayrılarak kaplanmış ürün sistem dışına alınır.