Türkçe English Russian Boysis Boysis


Boysis


Yüzey Hazırlama Kataforez Eloksal Toz Boya Yaş Boya Fırınlar Ahşap desenli alüminyum Transfer Sistemleri KOntrol sistemleri Arıtma Sistemleri
Boysis


Boysis

Kataforez Sistemleri


Elektro-kaplama (Kataforez) yöntemi, elektrik akımıyla boyanın parça üzerine biriktirilmesi esasına dayalı bir kaplama yöntemidir. Boyama kalitesi açısından yüksek düzeyde performans gerektiren en komplike parçaların ve montajlı ürünlerin dahi kolayca kaplanabilmesinden ötürü kataforez yöntemi, tarım ekipmanları, el aletleri, otomobiller, otomotiv parçaları, denizcilik malzemeleri, transformatörler, metal ofis mobilyaları, bahçe ekipman ve mobilyaları, bağlantı elemanları, kesici aletler ve benzeri birçok endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kataforez yöntemi yaş ve toz boyaya nazaran şu avantajları beraberinde getirmektedir:
• Çok kompleks yüzeyler bile kolayca kaplanabilmekte ve bu sayede performans maksimize edilirken maliyetler minimize edilmektedir.
• Akma, damlama gibi boyama sorunları elimine edilmektedir.
• Kapalı devre durulama sayesinde boya kullanım veriminin %95 düzeyine çıkmasıyla atık su miktarında önemli düşüşler sağlanmaktadır.
• Kataforez boyaları, ağır metallerden arındırılmış ve çok düşük düzeyde organik solvent içerecek şekilde formülize edilmektedir.